نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: عزت نفس کم

1651
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

عزت نفس کم

سلام
    من گاهی خودمو میبازم همش خودمو با دیگران مقایسه می کنم

نمیدونم چرا بی دلیل فکر می کنم بی عرضه هستم همش این افکار را توی ذهن منن دیگه خسته شدم تا کی باید با این افکار ها بجنگم

دیگه از این جامعه مادی پرست خوشم نمیاد بابا من ادمم حس دارم

دلم میخواد داد بزنم

الان چشام پر اشک هست

هر5روز یک بار بدون دلیل3دقیقه گریه می کنم

چرا نمیتونم اعتماد به نفس داشته باشم نمیدونم چرا فکر می کنم من خودم حتی کارام بی ارزش هست مزخرف

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : عزت نفس کم

همیشه بخاطر این مطلب تاپتیک میزنم دنبال این سایت اون سایت فلان مطلب فلان سخن

دیگه بریده ام

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن123 نمایش پست ها
    سلام
    من گاهی خودمو میبازم همش خودمو با دیگران مقایسه می کنم

نمیدونم چرا بی دلیل فکر می کنم بی عرضه هستم همش این افکار را توی ذهن منن دیگه خسته شدم تا کی باید با این افکار ها بجنگم

دیگه از این جامعه مادی پرست خوشم نمیاد بابا من ادمم حس دارم

دلم میخواد داد بزنم

الان چشام پر اشک هست

هر5روز یک بار بدون دلیل3دقیقه گریه می کنم

چرا نمیتونم اعتماد به نفس داشته باشم نمیدونم چرا فکر می کنم من خودم حتی کارام بی ارزش هست مزخرف

این تغییر کوچک در رفتارتان اگر بطور مداوم مورد استفاده قرار گیرد، تاثیر شگرفی روی زندگیتان خواهد گذاشت، گرچه ساده ترین نکته ای است که بتوانید تصور کنید:

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    چانه تان را بالا بگیرید.
    حالا برای لحظه ای از جلوی آینه کنار بروید و ژستتان را طوری تنظیم کنید که چانه تان خیلی بالاتر از حد نرمال قرار گیرد. درواقع، چانه تان را آنقدر بالا بگیرید که باعث شود کمی ژستتان ناشیانه به نظر برسد (بعداً برایتان توضیح می دهم که چرا چنین حسی دارید). حالا بروید و جلوی آینه بایستید و خودتان را با این ژست جدید برانداز کنید.
    ببینید که چقدر آن کسی که در آینه می بینید با اعتماد به نفس به نظر می رسد. مطمئناً این ژست با ژست قبلیتان تفاوت زیادی دارد، درست است؟
    وقتی اعتماد به نفس نداشته باشیم ناخودآگاه چانه مان را کمی پایین تر از حد نرمال می گیریم. این کار بعد از مدتی شکل عادت به خود می گیرد و ژست طبیعی صورتمان می شود. به خاطر این عادت است که وقتی برای بار اول چانه تان را خیلی بالا نگه می دارید احساس ناشی بودن بهتان دست می دهد. اما دلیل آن فقط این است که به آن عادت ندارید، همین.

بالا نگه داشت چانه دو تاثیر خیلی قوی دارد:
    1. به دیگران نشان می دهد که اعتماد به نفس بالایی دارید و برای خودتان احترام زیادی قائلید. اما چطور یک بالا نگه داشتن ساده چانه چنین تصوری در اطرافیان ایجاد می کند؟ داستان آن دراز است اما بیشتر به خاطر سمبل هایی است که ما بعنوان برخی انواع رفتار و شخصیت در ذهنمان داریم. نکته آخر این است که همه آنهایی که اعتماد به نفس بالایی دارند، چانه هایشان را بالا می گیرند. و این هیچ استثنایی ندارد.

از طرف دیگر، پایین انداختن چانه همیشه نشانه بارز پایین بودن اعتماد به نفس است. و این ژست نه تنها به دیگران نشان می دهد که اعتماد به نفس پایینی دارید، به ذهن ناخودآگاه خودتان هم این پیام را می رساند و باعث می شود که اعتماد به نفسمان حتی پایینتر هم بیاید.

2. بالا نگه داشتن چانه باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید. این یک مفهوم روانشناسی از مکتب رفتارگرایی است. این یک واقعیت شناخته شده روانشناسی است که برخی رفتارهای فیزیکی تولیدات شیمیایی درون مغز را تغییر می دهند. صاف ایستادن و بالا نگه داشتن چانه دقیقاً چنین رفتاری است و با چنین ژستی از درون احساس اعتماد به نفس بالاتری خواهید کرد.
    تاثیر دوگانه این ژست آنرا به یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد اعتماد به نفس درونی و بیرونی تبدیل می کند. مشخص است که این دو تاثیر از همدیگر هم تغذیه می کنند و باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا و بالاتر رود.

مهمترین چیزی که باید درمورد این ژست به یاد داشته باشید این است که هر روز آن را انجام دهید. تداوم کلید کار است. حتی وقتی تنها هستید اینکار را تمرین کنید.
    و اما یک هشدار: دفعات اولی که با این ژست (یعنی صاف ایستادن و چانه را بالا گرفتن) در مجامع عمومی ظاهر می شوید ممکن است کمی احساس ناشی گری و خامی به شما دست دهد—انگار می خواهید خودتان را طوری وانمود کنید که نیستید. این مسئله باعث می شود که احتمالاً اعتماد به نفستان از زمان عادی هم پایینتر بیاید. اما نگران نباشید: این مسئله کاملاً متداول است و برای همه ما پیش می آید.
    باید به راهتان ادامه دهید و بپذیرید که زمان می برد تا با این ژست جدیدتان خو بگیرید و باید درک کنید که ممکن است اول کار کمی برایتان سخت باشد. اما بدانید که این سختی و ناراحتی خیلی زود وقتی این ژست جدید برایتان شکل عادت درآمد برطرف می شود.
    نکات بیشتر در رابطه با اعتماد به نفس
    اعتماد به نفس پایین یکی از مخرب ترین عادات و قالب های فکری است که کسی می تواند داشته باشد. هرچقدر خودتان و توانایی هایتان را برای رسیدن به اهداف مختلف در زندگیتان پایینتر ببینید، متقاعد کردن دیگران برای خلاف آن سخت تر خواهد بود.
    یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های یک فرد برای داشتن یک زندگی خوب و شاد این است که خود را بالا ببیند و به توانایی های خود برای رسیدن به بزرگترین دستاوردها ایمان داشته باشد.
    هرچقدر بیشتر بتوانید خودتان را فردی ببینید که مهارت ها و ویژگی های لازم برای رسیدن به آرزوها و اهداف زندگی خود را دارد، دیگران هم بیشتر شما را آنطور می بینند. و این می تواند فرصت های زیادی برای خودتان و آینده تان پیش رویتان قرار دهد.

در زیر به چند نکته برای کمک به بالا بردن اعتماد به نفستان اشاره می کنیم:
    1. به زمان هایی در گذشته فکر کنید که به خیلی از اهدافتان رسیده بودید. احساسی که آنزمان داشتید را به یاد آورید و همان لذت و رضایت را دوباره تجربه کنید.
    2. از منطقه امنتان بیرون بیایید. گاهی اوقات یک کمی که خودتان را هل بدهید باعث می شود آزادی بیشتری احساس کنید و این می تواند کمکتان کند که اعتماد به نفس بیشتری در قسمت هایی که قبلاً نداشتید به دست آورید.
    3. خودتان را تحسین کنید. اکثر افراد به اندازه کافی از خودشان تعریف و تمجید نمی کنند. هرچقدر بیشتر خودتان اینکار را بکنید، دیگران هم بیشتر تحسینتان می کنند.
    از این سه نکته استفاده کنید و اجازه بدهید که حس اعتماد به نفس بالاتری را تجربه کنید. بدانید که شایسته تحسین هستید، لایق آن اعتماد به نفسید و موقعیت های عالی همه جا منتظر شماست.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

بچه ها شما ها تو اینجور مواقع چی به خودتون می گسد چیکار می کنید

از تجربیاتتون بگید

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25399
    تشکـر
    252
    تشکر شده 165 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    9

چند سالتون؟تحصیلاتتون چقدره؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مهتاب نصیری نمایش پست ها
    چند سالتون؟تحصیلاتتون چقدره؟
    21 سال
    دانشجوی ترم5 سال دیگه لیسانس می گیرم
    تیپ و ضاهرم متوسط به بالاست قد176 خخخ

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام خدمت شما
    چنانچه شما نوجوان هستید نگران کننده نیست و این چالش ها در این سن طبیعی است اما اگر از دوره نوجوانی گذشته اید اینکه هر چند روز یکبار گریه می کنید طبیعی نیست و احتمال افسردگی حتی خفیف وجود دارد و باید حتما بررسی شود زیرا می تواند اوضاع بدتر شود و سخت تر کنترل شود این احتمال که مربوط به اعتماد به نفس باشد کم است .در این زمینه می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران یاری بگیرید 88422495

9. 2 کاربران زیر از متخصص بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط متخصص نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    چنانچه شما نوجوان هستید نگران کننده نیست و این چالش ها در این سن طبیعی است اما اگر از دوره نوجوانی گذشته اید اینکه هر چند روز یکبار گریه می کنید طبیعی نیست و احتمال افسردگی حتی خفیف وجود دارد و باید حتما بررسی شود زیرا می تواند اوضاع بدتر شود و سخت تر کنترل شود این احتمال که مربوط به اعتماد به نفس باشد کم است .در این زمینه می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران یاری بگیرید 88422495
    این شماره مشاور کلا رایگان هست یا چطوریه؟
    ویرایش توسط محسن123 : 03-27-2016 در ساعت 11:59 PM

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

راستش انگار دیس تایمیا[افسردگی دایمی] دارم نمیئونم چرا گاهی از خودم خوشم نمیاد

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز.

ما هیچ کدوممون با هم قابل مقایسه نیستیم. وقتی خودت را با دیگران داری مقایسه می کنی فقط داری به خودت ضربه می زنی.

دلیل مقایسه کردنت هم به خاطر نداشتن اعتماد و عزت به نفس به خودت هست. یا خیلی رک و ساده بگم. خودت رو دوست نداری.

این یکی از مشکلات من هم هست. من لکنت زبان دارم. و با استرس و عدم اعتماد به نفس بزرگ شدم.

این که بخوای چیزی رو که توی ذهنت هست رو بیان کنی ولی با مشکل مواجه بشی. و احساس شرم، و حقارت کنی.

البته الان خیلی بهترم.

زندگی شهری و فرهنگ غالب مردم امروز سازگار با روان اصیل انسان نیست.

به نظرم باید یاد بگیری برای خودت زندگی کنی. برای خواسته هات. برای علاقه هات. نه برای دیگران.

و نه برای اینکه برای دیگران پذیرفته بشی.

یاد بگیری که خودت رو دوست داشته باشی.

ورزش کردن هم می تونه کمک کنه بهت. ورزش هایی مثل شنا و یا هرچیزی دیگه ای که بهش علاقه داری.

با کسایی همنشین بشی که بزرگی و مهربانی داشته باشن. تا از انرژی های اونا انرژی بگیری.

فکر و ذهنت رو درگیر چیزای که دوس نداری نکن. چون فقط داری به خودت ضربه می زنی و وقت رو از دست می دی.

در عوض به اون چیزایی که دوس داری و احساس خوبی بهت میدن فکر کن و زندگی کن.

13. 2 کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.

ما هیچ کدوممون با هم قابل مقایسه نیستیم. وقتی خودت را با دیگران داری مقایسه می کنی فقط داری به خودت ضربه می زنی.

دلیل مقایسه کردنت هم به خاطر نداشتن اعتماد و عزت به نفس به خودت هست. یا خیلی رک و ساده بگم. خودت رو دوست نداری.

این یکی از مشکلات من هم هست. من لکنت زبان دارم. و با استرس و عدم اعتماد به نفس بزرگ شدم.

این که بخوای چیزی رو که توی ذهنت هست رو بیان کنی ولی با مشکل مواجه بشی. و احساس شرم، و حقارت کنی.

البته الان خیلی بهترم.

زندگی شهری و فرهنگ غالب مردم امروز سازگار با روان اصیل انسان نیست.

به نظرم باید یاد بگیری برای خودت زندگی کنی. برای خواسته هات. برای علاقه هات. نه برای دیگران.

و نه برای اینکه برای دیگران پذیرفته بشی.

یاد بگیری که خودت رو دوست داشته باشی.

ورزش کردن هم می تونه کمک کنه بهت. ورزش هایی مثل شنا و یا هرچیزی دیگه ای که بهش علاقه داری.

با کسایی همنشین بشی که بزرگی و مهربانی داشته باشن. تا از انرژی های اونا انرژی بگیری.

فکر و ذهنت رو درگیر چیزای که دوس نداری نکن. چون فقط داری به خودت ضربه می زنی و وقت رو از دست می دی.

در عوض به اون چیزایی که دوس داری و احساس خوبی بهت میدن فکر کن و زندگی کن.
    بابا این طرز تفکر مثل کنه توی ذهنمه نمیره بیرون

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

در این شکی نیستش که مثل کنه توی ذهنته. قطعا هم همین طوره.

و قرار نیست با جمله ها و راهنمایی حتی مشاوران هم به یک باره متحول بشی.

مشاوران عزیز اینجا و هرجای دیگه ای به مانند یک راهنما هستند.

پیموند مسیر اصلی به عهده خود شماست. چون این مسیر مختص شماست.

تغییر دادن یه طرز فکر کار راحتی نیست. اما نشدنی هم نیست.

چون افکار ما هویت و شخصیت ما رو می سازن.

این باید به مروز زمان اتفاق بیفته و تداوم داشته باشه.

شما قرار نیست به یک باره در مورد چیزهای خوب فکر کنی. بلکه افکار منفی باز هم به سراغ شما میان.

اما هربار باید افکار مثبت رو جایگزین کنی و تمرین کنی.

تداوم در مسیر کلید اصلی است.

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25379
    تشکـر
    49
    تشکر شده 37 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.این مشکل برای من هم پیش میاد.اعتماد بنفسم کمه.همش فکر میکنم دیگران در مورد کارهای من چ نظری دارن واین فکر باعث میشه دیوونه شم.
    یکی از بهترین راه هاش اینه ک ادم خودش بگه هرکسی هر نظری میتونه فکر بکنه اما اونها میتونن درمورد من اشتباه فکر کنن.
    اونها میتونن هر فکری بکنن اما من اصلا قرار نیس مطابق فکر اونها رفتار بکنم.من خودم هستم واین از همه چیز مهم تره.
    توی ی جایی خوندم ک حتی اگه اعتماد ب نفس تون کمه تظاهر کنید ک اعتماد ب نفستون بالاست.دیگران وحتی خودمون تفاوتش رو متوجه نمیشیم.
    +ارتباط چشمی هم در صحبت کردن خیلی مهمه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)